Dla kogo jest to pianino cyfrowe

Jedyną wadą jest to, że plastikowa obudowa PX-160 może nie wytrzymać bardzo dobrze podczas transportu. Tak więc, jeśli planujesz wyjmować go dość często, powinieneś rozważyć zakup wyściełanej torby / futerału, aby zapobiec uszkodzeniu klawiatury.

Fortepian jest dostępny w 3 kolorach: czarnym, białym i złotym (szampańskim). Kolory nie są krzykliwe, a wszystkie wyglądają nowocześnie i świeżo.

Casio PX-160 Kolory

Panel sterowania fortepianu jest intuicyjny i łatwy w nawigacji.

Istnieją dedykowane przyciski dla głównych ustawień i funkcji (regulacja głośności, funkcje nagrywania, metronom, główne dźwięki fortepianu).

Jeśli chodzi o pozostałe funkcje i dźwięk, musisz nacisnąć oznaczone klawisze fortepianu, trzymając jednocześnie przycisk „Funkcje”, aby uzyskać do nich dostęp.

Początkowo będziesz musiał używać instrukcji obsługi, aby przeglądać kombinacje klawiszy, aż je zapamiętasz, ale etykiety nad klawiszami zdecydowanie upraszczają ten proces.

Przeczytaj także następny artykuł: Różnica między domenami internetowymi a stronami internetowymi

Większość czasu, nie będzie wiele pytań w głowie, gdzie należy zacząć w pierwszej kolejności. Co to są strony internetowe? Co to są domeny internetowe?

Niektórzy nie lubią tego sposobu nawigacji, ale to naprawdę może być ułatwieniem, gdy trzeba szybko zmienić ustawienie podczas występu na scenie. W tym modelu panel sterowania pozostaje prosty i nie jest zaśmiecony wieloma przyciskami.

Casio PX-160 Panel sterowania

Wyświetlacz z pewnością mógłby być lepiej wykonany, ale biorąc pod uwagę cenę instrumentu, nie można prosić o więcej.

Klawiatura PX-160 ma 88-klawiszową klawiaturę ważoną, a klawisze mają taki sam rozmiar jak zwykłe klawisze fortepianu.

Potrójny czujnik ruchu Scaled Hammer Action II zapewnia bardzo realistyczną reakcję klawiszy i świetny zakres dynamiki od najcichszego pianissimo do najgłośniejszego fortissimo ze wszystkimi gradacjami pomiędzy.

W przeciwieństwie do półważonych klawiatur, które wykorzystują sprężyny do zwiększania ciężaru klawiszy, ta klawiatura jest w pełni ważona i wykorzystuje rzeczywiste młoty, które symulują reakcję młotka uderzającego w struny. Tak więc wyczucie akcji kluczowej jest realistyczne i podobne do pianina akustycznego.

Klawiatura Casio PX-160

Klucze są wykonane z tworzywa sztucznego i wykończone materiałem, który imituje kość słoniową i heban. Zapewnia doskonałą przyczepność i zapobiega ześlizgiwaniu się palców, gdy stają się wilgotne.

Klawiatura jest wrażliwa na tempo. Podobnie jak młoty uderzające w struny wpływają na głośność akustycznego fortepianu, system potrójnego czujnika PX-160 wykrywa prędkość każdego naciśnięcia klawisza, odpowiednio zmieniając głośność i barwę.

Im mocniej (szybciej) uderzasz w klawisze, tym głośniejszy jest dźwięk.

W ustawieniach można dostosować poziom czułości na dotyk (3 zaprogramowane poziomy) lub całkowicie go wyłączyć. Po wyłączeniu czułości na dotyk fortepian wytworzy taką samą głośność, niezależnie od tego, jak mocno lub miękko naciskasz klawisze.

Bez wykupienia u danego providera usługi hostingowej nie będzie możliwości opublikowania strony www w Internecie. Czytaj więcej … 

Artykuły z tej samej kategorii: