Doświadczenie narciarskie jak żaden inny Adelboden

Adelboden, Szwajcaria

Adelboden jest uroczym, małym miasteczkiem bogatym w brytyjską historię, bez pretensji często obserwowanych w większości szwajcarskich kurortów. 

To, co czyni to miejsce wyjątkowym, to fakt, że pomimo tego, że jest to miejscowość narciarska, sport nie dominuje w tym miejscu. Tradycyjne hotele, bary i sklepy łączą główną ulicę bez żadnych śladów po głównym ośrodku narciarskim. Boczną ulicą można zjechać w dół schludną gondolą Dorfbahn, a poziomą drogą przez łąki i drzewa dotrzeć do głównego wyciągu.

Adelboden w skrócie 

Adelboden jest miejscem, w którym zaczęła się większość działalności narciarskiej dla brytyjskich turystów. To właśnie w 1903 roku Sir Henry Lunn, który założył ówczesną sieć wakacyjną Lunn Poly, zorganizował pierwsze w historii tego regionu pakiety sportów zimowych. Mogła ona zachować swoje dziedzictwo, ponieważ Kambryjczyk miał również walijskie dekoracje i właścicieli. 

Adelboden
Ośrodek narciarski Adelboden znajduje się w zachodniej części regionu Oberland Berneński

Miejsce to jest idealne nie dla ekspertów, ale dla narciarzy wszechstronnych. Główny obszar ma tylko 6,5 kilometra, który został oceniony jako trudny, a reszta to średnie lub łatwe trasy, chociaż jest więcej średnich, które korzystają z wytrzymałej i wspaniałej scenerii. 

Narty Adelboden Ski Experience 

Z góry widać poszarpany szczyt Eigera w jednym kierunku, a z drugiej strony widać tył ośrodka Gstaad’s Swish. Trasy zjazdowe przeskakują przez kilka grzbietów i szczytów, które zaprowadzą Cię na zbocza na szczycie Lenk, a stamtąd zobaczysz szeroką panoramę wzdłuż doliny. 

Dla większości ludzi narciarstwo rozpoczyna się od Dorfbahn, który znajduje się blisko ziemi i prowadzi do gondoli Bergläger.

Puchar Świata w narciarstwie Adelboden FIS
Co roku Puchar Świata w narciarstwie FIS w Adelboden przyciąga około 40 000 kibiców

Istnieją różne trasy zjazdowe z góry lub można przejść do wyciągu krzesełkowego wznoszącego się z Boden, drugorzędnej części bazy Adelboden. Stamtąd można podziwiać rozkosz w Chuenisbärgli, długim zjeździe Pucharu Świata. Upewnij się jednak, że utrzymujesz prędkość w dół blisko dna, ponieważ jest tam skok podobny do klifu, który może być bardzo rozrywkowym zegarkiem dla kibiców podczas dni wyścigu. 

Jest to miejsce, które sprawi, że będziecie chcieli nosić narty i zejść w dół, czy to na zjazdach w lesie, czy na tych wspaniałych otwartych przestrzeniach tuż nad drzewami. Wszystkie aktywności na nartach idą w każdym kierunku, a śledzenie drogi, którą się wybierasz, może być nieco trudne. 

Na górze Geils znajdziesz kilka przyzwoitych czarnych, a także kilka doskonałych otwartych tras narciarskich tuż nad Buhlbergiem. Czerwony kolor jest jednym z najlepszych wyborów dla tych, którzy chcą dłuższych tras, a to idzie o około 6 kilometrów, a spadek 700 kilometrów od 2.200 kilometrów Lavey na szczycie Lenk do Aebi. Znajdziesz tu również oszałamiającą przygodę poza trasą, wypełnioną pudrem, który spływa przez lasy, wąwozy, a także przez plamkę małych sosen, które rosną tam po lawinie, która kilkadziesiąt lat temu zmiotła większe. 

W Aebi można wybrać jedną z dwóch opcji, przez które najczęściej przejeżdżają ludzie, ponieważ jest to początek ścieżki wyjazdowej po stronie Bergläger, która prowadzi z powrotem do Dorfbahn. W zamkniętym barze parasolowym Hotelu Aebi może być bardzo tłoczno. Dobrze, że zawsze można napić się pocieszającego Jagertree w barze z lodem na świeżym powietrzu, zanim zjedzie się spokojną i długą ścieżką wzdłuż rzeki, która schodzi na dno. 

Ze wszystkich samodzielnych obszarów Adelboden najłatwiej jest wypróbować Tschentenalp, który znajduje się tuż nad miastem i jest obsługiwany przez gondolę z tyłu kościoła. Jest tam tylko jedna kolejka linowa i kilka zjazdów, ale jest też trasa pozatrasowa, która prowadzi aż do samego końca.

Przeczytaj następujący artykuł: Przewodnik dla początkujących po odzieży kolarskiej

Więcej powodów, dla których warto odwiedzić Adelboden

Tradycyjna szwajcarska wioska Adelboden znajduje się po zachodniej stronie regionu Bernese Oberland. Ciche piękno i górzysta przyroda tej miejscowości z pewnością sprawi, że będziecie Państwo chcieli zatrzymać się na chwilę, aby po prostu lepiej się tu rozkoszować i odpocząć w spokojnej scenerii.

Alpejska wioska Aldeboden w Szwajcarii jest przytulnym i atrakcyjnym miasteczkiem położonym w tradycyjnym otoczeniu domków letniskowych, które sprawi, że Państwa wymarzone szwajcarskie wakacje narciarskie staną się rzeczywistością. Dzięki temu mają Państwo do dyspozycji mnóstwo stoków narciarskich, kuszące połączenie słońca i śniegu, które może dać Państwu pewność, że wśród spokojnej atmosfery będziecie mieli jedyny w swoim rodzaju urlop. 

Wideo: Slalom mężczyzn | Adelboden | Najważniejsze | FIS Alpine

Od ponad setek lat przyciągają turystów do Adelboden i do dziś jest to popularne miejsce, które jak magnes przyciąga lokalnych i zagranicznych turystów. Miasto tworzy również swój własny charakter dzięki ekscytującemu wyborowi barów, eleganckich sklepów i restauracji oferujących wyśmienite dania lokalnej kuchni. Bary śnieżne na terenach narciarskich i restauracje w schroniskach na górze są najlepszym wyborem, jeśli chcesz przeżyć bardziej niezwykłe przeżycia. 

Wellness Adelboden jest jednym z najważniejszych aspektów tego miasta. Wszystko to dzięki luksusowym uzdrowiskom w tej okolicy, które oferują mnóstwo zabiegów zdrowotnych, saun i relaksujących kąpieli parowych. Ta przyjazna rodzinom miejscowość poleca szlaki turystyczne, które biegną przez 300 kilometrów, aby cieszyć się zapachem łąk wypełnionych alpejskimi kwiatami. 

Można również znaleźć tablice informacyjne, na których można dowiedzieć się więcej o tych kwiatach. Z tych szlaków o różnym stopniu trudności istnieją również szlaki dostępne dla osób na wózkach inwalidzkich, dzięki którym każdy może po prostu podziwiać i zakochać się w Adelbodenie podczas cieplejszych letnich miesięcy. 

Jeśli jesteś wielkim fanem sportów zimowych, to nie ma wątpliwości, że w ośrodku narciarskim Adelboden znajdziesz swój idealny raj. Profesjonalni narciarze z pewnością znajdą w Adelboden-Frutigen-Lenk nie do odparcia. Poza jazdą na nartach, można tu również uprawiać inne ekscytujące zajęcia, takie jak wędrówki zimowe, wędrówki na rakietach śnieżnych, saneczkarstwo i wiele innych, które pozwolą cieszyć się i odkrywać tę alpejską krainę zimowych cudów.

Opery w Wiedniu

Porady, o których warto pamiętać podczas wycieczki do Wiednia

Czy planujesz odwiedzić Wiedeń lub Wiedeń w najbliższym czasie?
Austria jest krajem pięknym pod wieloma względami, a Wiedeń jest często najlepszym miejscem na rozpoczęcie austriackiej podróży. Zanim jednak z podekscytowaniem spakujesz walizki i zarezerwujesz lot, musisz wiedzieć kilka rzeczy, aby podróż przebiegła gładko i pomyślnie.

Artykuły z tej samej kategorii: