Husqvarna jest to mocny, dobrze zaprojektowany silnik

Wygląd i konstrukcja

Model Husqvarna 445 jest wykonany z wytrzymałego, trwałego tworzywa sztucznego. Oczywiście nie jest to tak solidne, jak w niektórych większych, profesjonalnych metalowych piłach, ale pomaga to utrzymać ciężar na minimalnym poziomie i nie musisz się martwić o korozję. Posiada również kuty trzyczęściowy wał korbowy dla zwiększenia trwałości.

Odbywa się to za pomocą dołączonego narzędzia do regulacji śruby napinającej łańcuch na zewnątrz piły. Jest to dość łatwa i szybka operacja, która nie powinna zająć ci więcej niż kilka sekund. Pełne instrukcje znajdują się w podręczniku użytkownika, jednak poniższe wideo może okazać się przydatne. Pokazuje, jak prawidłowo dopasować i napiąć łańcuch, a chociaż model Husqvarna jest nieco inny, procedura, którą należy wykonać, jest zasadniczo taka sama.

Wreszcie, aby zapewnić optymalną wydajność cięcia i bezpieczeństwo, łańcuch powinien być zawsze ostry. Pełne instrukcje znajdują się w instrukcji obsługi.

Tylny uchwyt ma osłonę dłoni, spust przepustnicy i przełącznik blokady przepustnicy umieszczony na górze. W przeciwieństwie do niektórych pił, nie ma gumowanego uchwytu, więc możesz chcieć nosić rękawice dla wygody i dalszej ochrony przed wibracjami. Przednia rękojeść w stylu pół-owinięcia i tuż przed nią osłona lewej ręki, która działa również jako hamulec łańcucha.

Po lewej stronie piły, tuż przed rękojeścią, znajduje się połączony przełącznik uruchamiania i zatrzymywania. Oprócz używania tego do uruchomienia piły, możesz również użyć tego jako wyłącznik.

Korek oleju opałowego znajduje się z tyłu piły, tuż przed uchwytem, a korek wlewu oleju z przodu przedniego uchwytu. Obie nakrętki mają uprzęże, które utrzymują je przymocowane do piły podczas napełniania olejem łańcuchowym i paliwem. Sznurki można jednak zdjąć, jeśli kiedykolwiek chcesz osuszyć piłę. Również po lewej stronie zespołu piły znajdziesz linkę pociągową i bańkę primera oczyszczania powietrza, która jest używana podczas procesu uruchamiania.

Osłona sprzęgła jest umieszczona po prawej stronie piły Husqvarna 445 i można ją usunąć odkręcając pojedynczą śrubę za pomocą narzędzia wielofunkcyjnego. Śruba napinająca łańcuch znajduje się na pokrywie sprzęgła.

Górną pokrywę jednostki napędowej można łatwo wyjąć. Ma trzy zaczepy, które można otworzyć za pomocą wielofunkcyjnego narzędzia. Zapewnia to szybki dostęp do silnika, co jest wygodne przy wymianie świecy zapłonowej i czyszczeniu filtra powietrza. Sam filtr powietrza jest wykonany z filcu i można go łatwo usunąć, po prostu otwierając pręt zwalniający.

Artykuły z tej samej kategorii: