Jak sadzić kwiaty w dużych donicach ogrodowych

Nie bój się myśleć o dużych rozmiarach, gdy nadszedł czas, aby wybrać nowe sadzarki ogrodowe Miravila do swojego patio lub ganku.

Duże sadzarki są doskonałym sposobem na przekształcenie estetyki ganku i dając swój dom natychmiastowy krawężnik odwołania. Idąc do dużych donic gwarantuje, że ludzie z ulicy będą mogli zobaczyć i podziwiać swoje piękne kwiaty, niech rosną kilka roślin w jednym zakładzie, i ułatwić uprawę zdrowych i silnych ogrodów kontenerowych. 

Oto kilka pomocnych wskazówek, które pozwolą Ci w pełni wykorzystać Twoje duże donice:

Wybierz swoją lokalizację

Jeśli już próbowałeś podnosić wypełnione ziemią sadzarki, wiesz, że nie jest to łatwe. Poza tym, przenoszenie donic bez usunięcia całej ziemi jest prawie niemożliwe, co jest złą wiadomością zarówno dla roślin, jak i dla Twoich pleców. 

Nowe sadzarki ogrodowe Miravila
Nie bój się myśleć o dużych rozmiarach, gdy nadszedł czas, aby wybrać nowe sadzarki ogrodowe Miravila do swojego patio lub ganku.

Dlatego należy najpierw zdecydować, gdzie chcesz umieścić sadzarki ogrodowe, zanim zaczniesz sadzić swoje kwiaty. Weź pod uwagę ilość słońca i cienia, jakie rośliny dostaną i użyj roślin, które mogą rozwijać się w takich warunkach. 

Wybierz odpowiednie rośliny

Po zidentyfikowaniu idealnej lokalizacji dla sadzarek, można teraz przystąpić do wyboru roślin. Konkretne rodzaje roślin, które wybierzesz, nie mają znaczenia, a zamiast tego musisz się upewnić, że będą one rosły w konkretnym miejscu, które wybrałeś. 

Badania więcej o roślinach, więc będziesz wiedzieć, ilość słońca wymagane przez każdego typu i szukać tych, które odpowiadają swoim dostępnym warunków wzrostu. Jeśli planujesz uprawiać kilka roślin w jednym sadzarka, trzy rodzaje roślin, które trzeba stworzyć doskonale zaprojektowane sadzarki są thriller, wypełniacze i rozlewających. 

Chcesz kupić elitarną nieruchomość w Słowenii? Następnie przeczytaj następujący artykuł zatytułowanyPrzewodnik zakupu słoweńskiej elitarnej nieruchomości na sprzedaż“.

Wypełnić dno materiałem wypełniającym 

Wypełnianie dużych donic ziemią jest jednym z kluczowych wyzwań, z jakimi przyjdzie Ci się zmierzyć. Ich duży rozmiar oznacza, że potrzebujesz dużo ziemi tylko po to, aby je wypełnić. Oprócz tego, że donice ogrodowe są zbyt ciężkie, może to również spowodować marnowanie cennej gleby, ponieważ systemy korzeniowe większości roślin nie docierają nawet do gleby na dnie donicy. 

Aby rozwiązać ten problem, wszystko, co musisz zrobić, to wypełnić dolną trzecią część sadzarki z lekkiego materiału wypełniającego. Ten materiał wypełniający zajmuje miejsce w sadzarce, aby zaoszczędzić od konieczności korzystania z drogiej gleby do wypełnienia sadzarki. Istnieją różne materiały, które można wykorzystać jako wypełniacze, w tym puszki aluminiowe, orzeszki ziemne, puszki po konserwach, dzbanki po mleku i 2-litrowe butelki po napojach gazowanych. 

Łatwa wymiana gleby

Po spędził wszystkie te godziny sadzenia kwiatów, nigdy nie chcesz wyrzucić sadzarka, gdy nadszedł czas, aby zmienić gleby. Na szczęście nie ma potrzeby, aby całkowicie wyrzucić swoje sadzarki ogrodowe tylko po to, aby to zrobić. Raz w roku wystarczy usunąć wierzchnią warstwę starej gleby, a następnie zastąpić ją nową ziemią z dodatkiem nawozu o przedłużonym działaniu. Wymieszaj starą i nową glebę tak dokładnie, jak to możliwe, nie naruszając przy tym systemów korzeniowych roślin. 

Artykuły z tej samej kategorii: