Lepiej znaj swoje szczoteczki do makijażu

Szczoteczki do makijażu zestawy

Szczoteczki do makijażu odgrywają ważną rolę w osiąganiu tego nieskazitelnego i nieskazitelnego wyglądu, dzięki czemu możesz być pewna siebie każdego dnia. Jednakże, dzięki różnym rodzajom szczotek, które można znaleźć na rynku, ich zakup może być dość zastraszającym doświadczeniem. 

Jeśli udało Ci się zdobyć zestaw wielopakowy, istnieje duża szansa, że nie znasz nazw wszystkich tamtejszych szczotek, ani nie potrafisz określić ich specyficznych, unikalnych zastosowań. Oczywiście, zawsze możesz użyć palca do nałożenia podkładu, ponieważ przez cały ten czas był to sprawdzony sposób. Jeśli jednak naprawdę chcesz zostać profesjonalistą w świecie urody i ukończyć studia amatorskie, możesz to zrobić tylko wtedy, gdy uzbroisz się w odpowiednią wiedzę. 

Szczoteczki do makijażu zestawy
Szczoteczki do makijażu to najlepszy sposób na uzyskanie wszystkich potrzebnych narzędzi w jeszcze lepszej cenie

Zapoznaj się z tym krótkim przewodnikiem na temat pędzli do makijażu, abyś mogła się z nimi zapoznać i błyskawicznie zabić w grze o makijaż:

Stożkowa szczotka funkcyjna

Ten szczególny pędzel do makijażu służy do precyzyjnego nakładania różu, rozjaśnienia lub podkładu. Te szczególne pędzle są często płaskie z delikatną taśmą i mniej pełne w formie. Idealnie nadają się do nakładania podkładów w płynie, jak również innych płynnych produktów.

Szczoteczki do makijażu - Stożkowa szczotka funkcyjna
Szczoteczki do makijażu – Stożkowa szczotka funkcyjna

Pędzel w proszku

Pędzel proszkowy jest używany do delikatnego zapylenia luźnych produktów proszkowych na całej powierzchni twarzy. Pędzle te są zazwyczaj pełnowłóknowymi i grubymi pędzlami, naturalnymi lub syntetycznymi, o wszechstronności umożliwiającej wykonanie kilku prac kosmetycznych. Jest to wszechobecny pędzel, który jest niezbędny w każdym arsenale makijażu.

Szczoteczki do makijażu - Pędzel w proszku
Szczoteczki do makijażu – Pędzel w proszku

Kabuki Brush

Pędzel kabuki służy do nakładania pudru błyszczącego lub sypkiego. Pędzle kabuki są jednymi z najbardziej efektownych pędzli do makijażu, jakie można znaleźć. Zazwyczaj są to pędzle o większej różnorodności, z gęsto upakowanymi włóknami. Najlepiej używać ich z pudrami luźnymi na twarz i ciało.

Wideo: Jessup 10pcs Kabuki Set Black – Gold T057

Pędzelkowa szczotka

Szczotki są używane do nadawania szczotkowanego i nieskazitelnego wyglądu. Włókna tych szczotek mają niezwykły wygląd, ponieważ ich włókna mają dwie wyjątkowe długości. Szczotka ma pełną objętość włókien z długimi włóknami, które są przeplatane i szczelnie pakowane. Sprawdzają się one dobrze przy nakładaniu różnych poziomów makijażu. 

Szczotka konturująca

Szczotka konturowa służy do uzyskania określonej i kątowej struktury twarzy i kości policzkowych. Ponieważ modelowanie konturów może być dość skomplikowaną umiejętnością w nakładaniu makijażu, potrzebujesz pędzla, który jest specjalnie do tego przeznaczony. Pędzle te są lepsze od pędzli płaskich, ponieważ pozwalają podążać za naturalnymi krzywiznami twarzy.

Nie przegap też: Najlepsza szminka Nyx dla każdej dziewczyny

Blender piękności

Miksery piękności stosowane są do nakładania suchego i mokrego podkładu, korektora, rozświetlacza i różu do policzków. Nie bez powodu blender do makijażu i inne podobne rodzaje gąbek do makijażu są ulubione. Doskonale nadają się do nakładania różne wysokiej jakości produkty kosmetyczne, takich jak podkład, kremy do stosowania miejscowego, czy filtry przeciwsłoneczne. Ale najczęściej używa się ich do nakładania podkładów oraz do mieszania różów do policzków, zakreślaczy i bronzerów.

Blender silikonowy

Blender silikonowy służy do bezspoinowego nakładania podkładów oraz do mieszania produktów. Generalnie blendery silikonowe mają kształt płaski i łezkowy lub owalny. Najlepszą rzeczą w użyciu blenderów silikonowych jest to, że nic nie wchłaniają, co oznacza, że nie zmarnujesz żadnego cennego produktu. 

Szczotka do rumieńca

Pędzel do różu służy do nanoszenia różu, który nada Ci młodzieńczą i świeżo wyglądającą różowość. Pędzelki do różów do policzków są zaskakująco podobne do pędzli w pudrze. Pędzelki do różów na ogół są jednak nieco bardziej zadziorne, ponieważ pokrywają mniejszą powierzchnię w porównaniu z pudrowymi. 

Szczotka wachlarzowa

Pędzle do makijażu służą do nakładania rozjaśniacza, tuszowania ciemnych linii i usuwania błędów w makijażu. Pędzle wachlarzowe mają kształt wachlarza, stąd ich nazwa. Pędzle te są doskonałą podstawą, którą możesz dodać do swojej przybornika do makijażu, dzięki ich wielofunkcyjnej funkcjonalności. 

Pędzel do cieni do oczu (Eye Shadow Brush)

Pędzel do cieni do powiek służy do nakładania na powieki płatków ogólnego koloru. Ogólne szczoteczki do cieni do powiek są małymi, często zadziornymi szczoteczkami przeznaczonymi do zamiatania cienia do powiek w górnej części oka i na powiece. Jest to niesamowite narzędzie, które może być również używane do podkładu do cieni do powiek. 

Pędzel do cieni do oczu pod kątem (ang. Angled Eye Shadow Brush)

Pędzle te służą do rozmazywania i konturowania makijażu oczu. Dla bardziej profesjonalnych wielbicieli piękna, ukośne szczoteczki do cieni do powiek są najlepszym dodatkiem do każdego zestawu do makijażu. Można ich używać do dodawania intensywnych kolorów do kącika oka w celu dokładnego rozmazania i wyłożenia zmarszczek kontrastowym kolorem. 

Pędzel do tuszowania cieni do oczu

Pędzelek do cieni do powiek ma za zadanie stworzyć głębokie złudzenie i dodać dramatyczny kontrast do koloru pokrywy bazowej. Pędzelki te mają delikatny stożkowy kształt, który pozwala na precyzyjną pracę w miarę jak dodajesz cieniowi oko. Można ich używać również do nakładania pigmentu w naturalnej fałdzie powieki. 

Szczoteczka do oczu

Użycie szczoteczki do rzęs polega na dodaniu linijki do kresek w celu stworzenia kociego oka lub pełniejszej linii rzęs. Pędzle eyeliner służy do wielu celów z pierwszym jest dla eyeliner. 

Szczotka do brwi

Szczotka do brwi służy do oswajania i stylizacji brwi. Wiele z tych szczotek do brwi jest dwustronnych, po stronie szczotki i po stronie grzebienia. Szczotka do brwi w wersji duo może być używana nawet do wyciszania najgrubszych brwi. Grzebienia używa się najpierw do formowania i prostowania kształtu brwi. Strona szczotki jest następnie używana do nakładania produktu do brwi, niezależnie od tego, czy jest to żel czy proszek. 

Spoolie lub Mascara Wand 

Różdżka do tuszu do rzęs służy do nakładania tuszu na górną i dolną linię rzęs. Różdżka do tuszu do rzęs jest poręcznym narzędziem, które każdy musi mieć przy sobie. Szczoteczki te pomagają zdefiniować i rozdzielić rzęsy. Przed nałożeniem tuszu do rzęs za pomocą szpulki, za pomocą lokówki można uzyskać pełniejszy i bardziej dramatyczny efekt. 

Pędzle do makijażu i ich różne i specyficzne zastosowania mogą być nieco skomplikowaną zagadką do rozwiązania, ale na pewno warto się tym zająć. Możesz przenieść swoją grę piękności do następnego poziomu, gdy wiesz, jakie typy i jak właściwie ich używać.

Artykuły z tej samej kategorii: