Popularne damskie buty dla każdej współczesnej damy

Damskie buty

Stilettos

Czy wiesz, że szpilki pierwotnie nie były przeznaczone dla kobiet? Tak, dobrze pan to przeczytał. Szpilki były robione dla wojskowych i arystokratycznych mężczyzn w dawnych czasach. Chociaż obecnie kojarzą się one z cechami kobiecości, szpilki wyewoluowały głównie z butów jeździeckich, które Persowie nosili pod nimi z malutkimi obcasami. 

Buty te zostały wykonane tak, aby były ostrzejsze, co miało zwiększyć zwinność i szybkość biegania na polu bitwy. To właśnie za czasów króla Ludwika XIV mężczyźni nie mogli już ich nosić, ponieważ wprowadzał czerwone obcasy na dworze dla dam.

Damskie buty - Stilettos
Elegancki damskie buty stilettos

Dzisiaj, dzięki ostrym obcasom, szpilki są jednymi z najbardziej niezawodnych butów damskich (więcej na Infashionshop), jakie kiedykolwiek można było dostać. Są one tradycyjnie wykonane ze skóry i mimo, że wyglądają na wysokie, w rzeczywistości są całkiem wygodne. Szpilki są również standardowym obuwiem w kaloszach, szczególnie w kategorii strojów kąpielowych. 

Pompy

Buty kortowe lub pompony mają nisko wycięte wampiry bez zapięcia z przodu. Dzięki temu bardzo łatwo się je po prostu wsuwa. Podobnie jak klapki, pompki świetnie sprawdzają się w miesiącach letnich. Są one bardzo wszechstronne i mają różne kolory i wzory do wyboru.

Nadal istnieją spory, jeśli chodzi o prawdziwe pochodzenie pompowników. Są ludzie, którzy uważają, że te pompony były samcami butów jeździeckich używanych na Dalekim Wschodzie. Może to być prawdą, ponieważ do 1600 roku damskie buty i męskie były prawie takie same.

Ale teraz, pompa jest terminem używanym wyłącznie w odniesieniu do butów dla kobiet, a pompy są uważane za buty glamour i regal. 

Kliniki

Jeśli masz tendencję do bolesnych stóp przy noszeniu wysokich obcasów lub w ogóle nie lubisz nosić ostrych sandałów, kliny są po prostu idealną alternatywą, którą możesz rozważyć. Typowy element mody lat 90-tych, pięty klinowe sprawiły, że zasłużony powrót do świata mody obuwniczej.

Chodzi o to, że kliny są super stylowe i wygodne. Istnieją różne typy, takie jak kliny korkowe, proste kliny perłowe, kliny dżinsowe i obcasy klinowe z paskiem. Dzięki szerokim opcjom dostępnym dla Ciebie, kliny mogą nadać Twojemu strojowi niezwykle wypolerowany i elegancki wygląd. 

Artykuły z tej samej kategorii: