Powody, dla których warto powiedzieć Tak basenom dla dzieci

Kontynuując powyższą korzyść, niedobór witaminy D może skutkować utratą gęstości kości, a w końcu może doprowadzić do złamań, a nawet osteoporozy. Komórki skóry syntetyzują witaminę D po wejściu w kontakt z promieniami UVA i UVB słońca. 

Oznacza to, że baseny dla dzieci nie tylko pozwolą im cieszyć się relaksującą wodą termalną, ale także zachęcą wszystkich do zgromadzenia się na zewnątrz i wygrzewania się na słońcu. 

Należy tylko pamiętać, aby unikać nadmiernej ekspozycji na słońce w godzinach od 11 rano do 4 po południu. Rodzice powinni zadbać o to, by ich pociechy nie uległy poparzeniom słonecznym. 

Teraz bardziej niż kiedykolwiek wydaje się, że starsze, a nawet młodsze dzieci mają oczy stale przyklejone do ekranu swoich urządzeń. Źródło: Thermana Laško

Wspieranie zarządzania stresem 

Rodzice nie są jedynymi, którzy biorą żniwo stresu teraz i wtedy. Tak, nawet dzieci mogą dostać trochę frazzed od czasu do czasu. Dobrze, że pływanie jest jednym z najlepszych sposobów na złagodzenie stresu u dzieci. Aktywność w wodzie pomaga uwolnić “czuć się dobrze” hormon endorfin, które oferują niezwykły wpływ na zmniejszenie stresu. 

Wspieranie rozwoju psychicznego

Badania wykazały, że zajęcia w wodzie mogą przynieść dzieciom korzyści psychiczne, poznawcze i emocjonalne. Ćwiczenia w wodzie, na przykład, mogą zwiększyć przepływ krwi do mózgu i poprawić jasność, skupienie i pamięć. Poza tym, jeśli wprowadzisz swoje dzieci do pływania wcześniej, rozwój ich mózgów będzie również lepszy. 

Ułatw sobie czas snu

Wierzcie lub nie, ale pływanie może ułatwić i przyspieszyć zasypianie dzieci. Podczas gdy pływanie jest przyjemne i zabawne, jest to również męczące i uciążliwe zajęcie. Po spędzeniu kilku godzin w basenach dla dzieci, będą one bardziej niż gotowe, aby uderzyć do worka. W rzeczywistości mogą nawet zasnąć wcześniej niż zwykle. 

Artykuły z tej samej kategorii: