Różnica między domenami internetowymi a stronami internetowymi

Gdy jesteś gotowy, aby rozwinąć swoją własną stronę internetową firmy, może stać się dość mylące, aby zapoznać się z tych wszystkich żargonów internetowych. Większość czasu, nie będzie wiele pytań w głowie, gdzie należy zacząć w pierwszej kolejności. Co to są strony internetowe? Co to są domeny internetowe

Czym są strony internetowe? 

Strona internetowa odnosi się do grupy powiązanych stron połączonych razem poprzez jedną nazwę domeny. Zazwyczaj witryna ma swoją własną stronę główną z nawigacją, która zawiera listę pozostałych stron internetowych. Każda strona internetowa może służyć unikalnemu celowi z równie unikalnymi mediami i tekstem. 

Aby pokazać się poprawnie w przeglądarce internetowej, strony internetowe muszą przestrzegać standardowych wytycznych strukturalnych i kodowania. Ale, większość znanych twórców stron internetowych są specjalnie przeznaczone dla początkujących. Można również dostosować swoją stronę internetową, nawet jeśli nie masz umiejętności w projektowaniu, ponieważ platforma będzie jeden do automatycznego generowania kodu. 

Domeny internetowe
Nazwy domen internetowych to adresy, które identyfikują unikalną lokalizację Twojej strony w sieci.

Czym są nazwy domen internetowych?

Nazwy domen internetowych to adresy, które identyfikują unikalną lokalizację Twojej strony w sieci. Możesz myśleć o swojej nazwie domeny jako konkretnych wskazówek do swojej witryny. Gdy osoba wpisuje tę nazwę do paska adresu, wyszukiwarka może określić, gdzie Twoja strona jest hostowana

Nazwa domeny składa się z tych słów, które następują po www. Witryna z kilkoma stronami ma subdomenę dla każdej strony. 

Ważne jest, aby pamiętać, że zarejestrowana nazwa domeny może istnieć nawet bez strony internetowej. W rzeczywistości istnieją spekulanci, którzy kupują wiele nieużywanych nazw domen z nadzieją na sprzedanie ich po znacznie wyższej cenie. Strona internetowa nie jest żywa, dopóki nazwa domeny internetowej nie wskazuje na hosta i stronę internetową. Jest to również możliwe dla wielu domen, aby kierować do tylko jednej witryny. 

Możesz także stać się bardziej kreatywny i wybrać swoją pożądaną nazwę domeny, pod warunkiem, że nie jest jeszcze zajęta. Szukaj domeny poprzez przeglądanie dostępnych nazw od rejestratorów domen. 

Musisz zapłacić opłatę każdego roku za posiadanie domeny, jak również za odnowienie rejestracji. 

Gdy domeny internetowe wygasły i inna osoba je kupuje, można również złożyć ofertę, aby spróbować odzyskać własność. Ale, wielu sprzedawców może pobierać opłaty wyższe niż opłata za odnowienie, ponieważ domena ma wysoki popyt. 

Czym są adresy URL? 

Czy pamiętasz jak strony internetowe mogą mieć kilka stron pod jedną, podobną domeną? Wszystkie strony potrzebują dokładnego adresu, aby zidentyfikować ich położenie w witrynie. Jest to prawda, jeśli witryna ma tylko jedną stronę. URL lub Universal Resource Locator jest kompletny adres dla każdej strony internetowej. 

Prawdopodobnie najlepszą rzeczą w uruchomieniu własnej strony internetowej jest fakt, że dostajesz nieskończoną przestrzeń do dalszego doskonalenia. Posiadanie funkcjonalnej i czystej strony internetowej w sieci jest ważne dla budowania marki. Będziesz także musiał szukać nowych sposobów na poprawę doświadczenia użytkownika, podczas gdy Twoja firma rośnie. 

Artykuły z tej samej kategorii: