Skala uli

Skala uli

Pszczelarz jest związany ze swoim ulem w każdej chwili. Nieuniknione jest dla niego obserwowanie swoich pszczół. Zawsze powinien być świadomy liczby pszczół i ilości miodu przechowywanego w ulu. Nie zaleca się otwierania uli i częstego wyciągania plastrów w celu kontroli produkcji. Alternatywą dla sprawdzania każdej ramki jest ważenie uli.

Tradycyjnie do ich ważenia stosowano wiele technik, takich jak przechylanie, podnoszenie itp. techniki te są użyteczne, ale jednocześnie bardzo męczące i mniej dokładne. Nowoczesna technologia znalazła rozwiązanie. Do dokładnego ważenia uli opracowano wagi do uli. Wśród wszystkich wag dostępnych na rynku znajduje się taka, która przewyższa się pod względem dokładności, funkcjonowania i łączności. Zagłębmy się w szczegóły tej wagi.

BeeScales.io skala uli dla 2 uli Honigschleudern

Ta waga ulowa została zaprojektowana na podstawie najnowszych parametrów technologicznych i posiada wszystkie aktualne funkcje. Waga waży ule co godzinę, a odczyty są zawsze dostępne. Honigschleudern opracowała również portal internetowy i aplikację mobilną, dzięki którym możesz mieć dostęp do swoich pszczół z dowolnego miejsca.

Skala uli
Skala uli – Aplikacja mobilna

Jest ona połączona z ogniwem słonecznym, aby zapewnić niezakłócone funkcjonowanie. Jednostka centralna urządzenia posiada wbudowaną kartę SIM, którą można wymienić na własną kartę SIM. Zobaczmy wszystkie jej cechy w szczegółach.

Łatwe funkcjonowanie 

Cały system posiada dwa czujniki wagowe podłączone do jednostki centralnej, która jest zasilana przez ogniwo słoneczne. Czujniki wagowe umieszczone są pod ulami. Czujniki te mogą być włączane i wyłączane za pomocą jednego przełącznika.

Wideo: Wzrost kolonii na wiosnę – Skala uli

Ważą one ule i po każdej godzinie przesyłają dane do jednostki centralnej. Ta jednostka centralna zawiera kartę SIM, która przesyła dane do aplikacji mobilnej i portalu internetowego, z którego można je monitorować. 

Jednostka centralna

Jest to rdzeń systemu, który odbiera dane z czujników wagowych i przekazuje je użytkownikowi za pośrednictwem sieci komórkowej. Jednostka centralna jest całkowicie wodoszczelna. Do transmisji danych posiada kartę SIM, która jest całkowicie obsługiwana przez Honigschleudern, aby uniknąć pośpiechu w konserwacji dla użytkownika. Ta karta SIM działa w całej Europie i może być zastąpiona przez własną kartę SIM. Jednostka centralna jest zasilana przez ogniwo słoneczne, które ma nieograniczoną żywotność. 

Czujniki wagowe

Innymi ważnymi elementami systemu są czujniki wagowe. Są to uniwersalne czujniki wagowe, które mogą zmieścić się pod każdym systemem. Są one wykonane z wysokiej jakości aluminium, aby uniknąć utleniania. Mogą one ważyć do 100kg z dokładnością do 20g. Są one podłączone do jednostki centralnej za pomocą 3-metrowego kabla. 

Aplikacja mobilna i portal internetowy

Aktualne dane przesyłane z jednostki centralnej są odbierane w aplikacji mobilnej oraz na portalu internetowym. Aplikacja mobilna jest pomocna w monitorowaniu postępów. A jeśli chcesz zarządzać ustawieniami systemu, portal internetowy posiada wszystkie funkcje do modyfikacji ustawień, takie jak regulacja czasu trwania wagi, itp. 

Waga ta jest najbardziej wydajnym urządzeniem ważącym dla uli dostępnych na rynku. Charakteryzuje się maksymalną dokładnością i jest wygodniejsza w użyciu w porównaniu do wszystkich tradycyjnych technik wagowych.

Artykuły z tej samej kategorii: