Szybkie fakty o Osadnikach z Catanu

Osadnicy z Catanu

Gry planszowe są idealne zarówno dla rodzin, jak i przyjaciół. Jedną z gier planszowych, które wzbudziły zainteresowanie wielu jest gra Osadnicy z Catanu. W tej grze planszowej gracze rywalizują starając się zbudować największą i najlepszą osadę z wykorzystaniem kombinacji szczęścia i strategii. Dzięki modułowej planszy, cała gra może za każdym razem wyglądać inaczej, co czyni ją jeszcze bardziej atrakcyjną i zachęca do grania.

Rozpoczęcie gry

Konfiguracja gry może zająć trochę czasu. Plansza składa się z sześciokątnych elementów połączonych ze sobą podobnie jak układanka. Pomimo tego, że plansze mają sugerowane ustawienia, możesz grać na nich, wybierając preferowaną konfigurację, co oznacza, że ​​gra za każdym razem może wyglądać inaczej.

Osadnicy z Catanu

Istnieje wiele zasad i na początku mogą się one wydawać przytłaczające. Jednak po kilkukrotnym graniu w Osadników z Catanu, gra będzie wydawać się całkiem prosta. W zestawie znajduje się świetny Almanach, który jasno opisuje wszystkie zawiłości.

Granie

Gra jest połączeniem zarządzania zasobami i strategii. Będziesz potrzebował odpowiednich materiałów do budowy dróg i domów, aby zdobywać zwycięskie punkty. Szczęście w rzucie kostką zwiększa zasoby i określa liczbę dróg i osiedli, które możesz zbudować. Niewykorzystane zasoby możesz użyć do zakupu specjalnych kart lub innych materiałów do rozwijania swojej osady.

Rozgrywka staje się bardziej ekscytująca dzięki możliwości handlu z resztą graczy, możliwości zamiany kart i targowania się o to, czego potrzebujesz, aby osiągnąć zamierzony cel. To świetne rozwiązanie, gdy brakuje Ci odpowiednich zasobów.

Na pewno pokochasz małe drewniane kawałki w Osadnikach z Catanu. Są trzy rodzaje: miasta, osiedla i drogi. O wyniku gry decydują punkty, które każdy gracz powinien śledzić. Możesz je zdobyć dzięki posiadaniu największej armii, najdłuższej drogi lub największej liczbie miast we własnej osadzie lub możesz także kupić karty rozwojowe. Ponieważ istnieje wiele sposobów zdobywania punktów zwycięstwa, każdy gracz musi podejmować wiele taktycznych decyzji w trakcie gry.

Jaka jest grupa wiekowa i jak długo trwa gra

Gra może trwać kilka dobrych godzin, jeśli wszyscy gracze są zdeterminowani i odmawiają swobodnego handlu. Ponieważ gra jest dość skomplikowana pod wieloma względami, zalecany wiek gracza to co najmniej 8 lat. Młodsi gracze mogą zagrać w inną grę, Dzieci z Catanu.

Osadnicy z Catanu

Następnym razem, gdy będziesz chciał spędzić wspaniały czas z rodziną i przyjaciółmi, Osadnicy z Catanu jest idealną grą, która gwarantuje uśmiech na twarzy każdego gracza.

Artykuły z tej samej kategorii:

    Nic nie znaleziono