Umiejętność dobrego widzenia w każdych warunkach

Każdy optyk powie Ci, że okulary mają wiele zalet w porównaniu z soczewkami kontaktowymi. Wymagają bardzo niewiele czyszczenia i konserwacji, nie trzeba dotykać oczu, aby je nosić (co zmniejsza ryzyko infekcji oczu) i są tańsze niż długoterminowe soczewki kontaktowe, ponieważ nie trzeba ich często wymieniać. Ponadto okulary potrafią coś, czego nie potrafią soczewki kontaktowe: mogą regulować ilość światła wpadającego do oka, zapewniając optymalny komfort i widzenie.

Przede wszystkim, soczewki fotochromowe są przejrzyste w pomieszczeniach i w nocy, natomiast automatycznie przyciemniają się w świetle słonecznym, zapewniając wyraźne i komfortowe widzenie w każdych warunkach oświetleniowych. Chociaż niektóre soczewki kontaktowe mogą blokować niektóre promienie UV przed dostaniem się do oka, fotochromowe soczewki okularowe blokują 100% promieni UV i chronią nie tylko wnętrze oka przed promieniami UV, ale także oko. zewnętrzną część oka i powieki.

Noszenie okularów zmniejsza potrzebę dotykania oczu, co z kolei zmniejsza prawdopodobieństwo podrażnienia oczu lub rozwinięcia się infekcji oczu.

Zalety i wady soczewek kontaktowych w porównaniu z okularami

Soczewki kontaktowe mają jednak wiele zalet w porównaniu z okularami. Soczewki są umieszczone bezpośrednio na oku, więc widzenie, zwłaszcza peryferyjne, nie jest zakłócane przez żadne przeszkody. Możesz uprawiać sporty i spędzać czas na świeżym powietrzu bez obawy, że okulary będą Ci przeszkadzać, wypadną lub stłuką się. Możesz nawet zmienić kolor swoich oczu za pomocą kolorowych soczewek kontaktowych. Które z nich są więc najlepsze dla Twoich potrzeb i stylu życia: okulary czy soczewki kontaktowe? Oto zestawienie zalet i wad każdego rodzaju okularów, które pomoże Ci dokonać wyboru.

Zalety i wady soczewek kontaktowych

Plusy

Soczewki dopasowują się do krzywizny oka, zapewniając szersze pole widzenia i powodując mniej zniekształceń i przeszkód w widzeniu niż okulary. Nie przeszkadzają one również podczas uprawiania sportu i treningu. Nie mają też wpływu na warunki atmosferyczne i nie zaparowują w niskich temperaturach, jak w przypadku okularów.

Artykuły z tej samej kategorii: