Weber wydajność, niezawodność i trwałość

Trzymaj kurczaka po jednej stronie na bonczym średnim ogniu i odwracaj hamburgery po drugiej stronie na wysokiej temperaturze. Double Header ma również boczny palnik, na którym możesz podgrzać sos z grilla, podczas robienia głównego dania. Weber Spirit II E-310 jest ograniczony do jednego głównego przedziału trzech palników; z 30 000 BTU całkowitej mocy grillowania – 10 000 BTU na palnik.

Nie ma także miejsca, żeby ukryć zbiornik propanu, jak konkurenci Weber Spirit II. Nie jest to cechą niepożądaną, ale wygląda mniej opływowo, ponieważ można z łatwością zobaczyć zbiornik, który nie jest on ukryty za paroma drzwiami. Przynajmniej w przypadku Ducha II jest to z dobrego powodu. Ten model ma skalę zbiornika paliwa. Zamontuj zbiornik propanu na skali, a małe wskaźniki z boku powiedzą Ci, jak jest zapełniony.

Skala jest zwyczajna; małe czerwone linie pozwalają poznać poziom zbiornika propanu. Jest to dość pomocne, ponieważ nie musisz mieć kłopotów związanych z ciągnięciem czołgu do sklepu, wiedząc, że istnieje szansa, że nadal masz trochę propanu. Podoba mi się również to, że grill ma wskaźniki, które pozwalają ci dokładnie określić, gdzie należy ustawić pokrętła palnika dla wysokich, średnich i niskich temperatur.

Weber Spirit II E-310 ma coś myląco nazywanego “Weber Spirit II E-310 Flavourizer Bars” („batonikami smakowymi”). Instrukcja obsługi wyjaśnia, że te paski są „ustawione pod odpowiednim kątem, aby złapać tłuszcz, który dymi i skwierczy, dodając ten nieodparty dymny smak, który wszyscy znamy i kochamy w swoim jedzeniu.” Mają także pomóc w odprowadzaniu ścieków z palników w kierunku „systemu zarządzania tłuszczem.” Porozmawiam o tym więcej w części dotyczącej wydajności, ale nie jestem przekonany, że paski Flavorizer zrobiły coś, co pomogło mi w gotowaniu na grillu – lub złagodziło rozbłyski.

Ten model jest kompatybilny z czujnikiem temperatury iGrill 3 z aplikacją Weber o wartości 100 USD (około 380 zł). Ponieważ iGrill 3 kosztuje dodatkowe sto dolarów i jest opcjonalny, nie przetestowałem go z Spirit II. Teoretycznie podłączasz go do grilla i możesz sprawdzić temperaturę żywności na telefonie. Inne testowane grille nie oferują żadnych inteligentnych akcesoriów, co wyróżnia Webera.

Spirit II jest podobny do 850 Weber Genesis II E-310. Genesis II ma nieco większą powierzchnię gotowania, cztery koła (w porównaniu do dwóch Spirit II) i 37 500 BTU (w porównaniu z 30 000 BTU Spirit II), ale są one porównywalne pod względem wydajności, wyglądu, funkcji i ogólnej łatwości posługiwać się.

Artykuły z tej samej kategorii: