Wskazówki, jak utrzymać szminkę z dala od zębów

Czerwone szminki do uwodzicielskich ust

Jednym z najstraszniejszych koszmarów związanych z urodą jest odkrycie, że przez cały dzień masz na zębach smugę szminki. 

Może to być bardzo żenujące doświadczenie, a nawet jeden przykry przypadek przyłapania z ulubioną pomadką na przednim zębie jest więcej niż wystarczający, aby całkowicie z niej zrezygnować. 

Ale, jeśli chcesz się pochwalić pigmentowane pout, że nigdy nie można przejść na dzień bez niego, może się okazać, że stale patrząc na lustro, aby upewnić się, że przednie zęby są bezpieczne.

Oczywiście, żadna z tych opcji nie jest dobra.  Jeśli chcesz mieć pewność, że Twoja pomadka pozostanie na ustach, a nie na zębach, oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać:

Blot Te Lips

Zawsze warto użyć chusteczki higienicznej do wytarcia ust po nałożeniu ulubionego błyszczyka. Po prostu umieść bibułkę między wargami, a następnie potrząśnij nimi, aby pozbyć się nadmiaru produktu z ust. Jest to łatwa i szybka metoda, która sprawi, że żaden produkt nie znajdzie się na Twoich zębach. 

Z szminki do uwodzicielskich ust
Aby mieć pewność, że szminka pozostanie na ustach, a nie na zębach czy brodzie, wybierz konturówkę

Stosuj puder rozświetlający 

Jeśli myślisz, że pudry sypkie tylko kontrolują połysk i utrzymują makijaż na swoim miejscu, możesz pomyśleć jeszcze raz. Puder sypki może również zdziałać cuda, jeśli chodzi o utrzymanie szminki na właściwym miejscu. Wybierz puder do twarzy o półprzezroczystej i delikatnej formule. Użyj puszystego pędzla lub blendera do makijażu, a następnie lekko wklep puder sypki w usta, aby zablokować szminkę na swoim miejscu i jednocześnie zmatowić jej kolor.

Video: Hacki płynnej szminki. 5 błędów, które prawdopodobnie popełniasz.

Jeśli Twoim celem jest utrwalenie makijażu ust bez wpływu na jego wykończenie, możesz nałożyć puder za pomocą chusteczki higienicznej, która pomoże Ci połączyć pierwszą i drugą wskazówkę, aby mieć pewność, że produkt nie dostanie się tam, gdzie nie powinien. 

Zrób sztuczkę z jednym palcem 

To kosmetyk, który jest już znany od wielu lat. Po nałożeniu pomadki na miejsce, po prostu włóż palec między wargi i pociągnij. Pomoże to usunąć wszelkie produkty znajdujące się na wewnętrznej stronie warg i sprawi, że nie przeniosą się one na zęby. 

Chwyć konturówkę do ust 

To naturalne, że niektóre pomadki w ciągu dnia spływają. Aby mieć pewność, że szminka pozostanie na ustach, a nie na zębach czy brodzie, wybierz konturówkę. Wybierz konturówkę, która podkreśli Twoje usta i sprawi, że będą wyglądały na pulchne. Obrysuj zewnętrzną stronę ust, a następnie wypełnij je, aby stworzyć bazę pod konturówkę, dzięki której pomadka nie będzie się przesuwać po nałożeniu. 

Drink ze słomką 

Zamiast pić bezpośrednio z kubka, możesz użyć słomki, aby Twoja szminka pozostała na swoim miejscu. Ta ostatnia wskazówka pomoże Ci zapewnić, że Twój makijaż zawsze będzie wyglądał najlepiej. Dodatkową korzyścią jest to, że używanie słomki za każdym razem, gdy pijesz ciemne napoje, takie jak soda czy kawa, może pomóc Twoim zębom zachować perłową biel.

Artykuły z tej samej kategorii: