Wspólne klasyfikacje mulczerów

Mulczery mogą usuwać krzewy, ...

Mulczery są zasadniczo zaprojektowane jako unikalny element wyposażenia do oczyszczania podwórek i ogrodów. Jednak oprócz zwykłego małego mulczera do trawnika, można również znaleźć te wysokowydajne typy, które są używane do trudniejszych i bardziej wymagających zadań, w tym oczyszczania ciężkich liści, krzewów i miejsc na budowę. Jednak te większe maszyny są nadal klasyfikowane jako rodzaj mulczera.

Ale, jak wiele rodzajów mulczera jesteś zaznajomiony? Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się więcej o różnych rodzajach mulczerów, które można znaleźć na rynku już teraz:

Mulczer komercyjny

Komercyjny mulczer jest najczęstszym typem mulczera, który można zobaczyć na wielu placach budowy. Maszyny te są głównie wykorzystywane do trudniejszych zadań w miejscach, w tym większości placów budowy i oczyszczania terenów pod nowe budynki. 

Mulczer komercyjny
Mulczer mulczujący drzewa

Ogólnie rzecz biorąc, mulczery te są bardzo duże i wykonane z wytrzymałej i trwałej stali, stworzonej specjalnie do bardziej surowego użytkowania. Komercyjne mulczery są również bardzo wydajne, jeśli chodzi o moc. 

Podwójne zastosowanie

Dwufunkcyjny mulczer to typ mulczera, który posiada wbudowaną funkcję rębaka lub rozdrabniacza. Maszyny te są często preferowane przez niektórych ludzi ze względu na ich zdolność do wykonywania i obsługi kilku zadań w tym samym czasie.

Za każdym razem, gdy mulczer dwufunkcyjny ścina trawę, ścinki trawy trafiają do rozdrabniacza, a tam są dalej cięte na mniejsze kawałki, które można następnie wykorzystać jako wypełnioną składnikami odżywczymi ściółkę dla roślin. 

Mulczer zasilany elektrycznie

Mulczer elektryczny to typ mulczera, który jest przeznaczony do prostych i małych prac związanych z oczyszczaniem. Mulczery elektryczne są zazwyczaj cichsze, ponieważ maszyny te działają na silnik i nie powodują zanieczyszczeń. Są one również bardziej przyjazne dla środowiska. Mulczery elektryczne mogą również pracować na mniejszych trawnikach i zazwyczaj tak daleko, jak sięga kabel zasilający.  

Mulczer wolnostojący

Wolnostojący mulczer jest przenośną jednostką, która ma otwór w kształcie lejka i wiele z tych maszyn są zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego. Co sprawia, że ten szczególny rodzaj mulczera różni się od innych wspólnych urządzeń mulczowania jest to, że jest podawany z gruzu i liści, gdzie może szybko posiekać je na mniejsze cząstki. Te posiekane ścinki trawy mogą być następnie wykorzystane jako mulcz odżywcze dla roślin. Maszyny te są również przystępne cenowo i elastyczne. 

Mulczer z napędem gazowym

Ten następny typ jest bardzo potężną maszyną, która wykorzystuje benzynę jako paliwo do zasilania maszyny. Maszyny te są głównie używane do oczyszczania krzewów, ciężkich liści i gałęzi drzew. Te mulczery są dostępne w różnych rozmiarach, które zależą od konkretnego stanu ziemi lub witryny, która wymaga oczyszczania.

Mulczarka do traktorków do trawy

Ostatni, ale nie najmniej, mulczery ciągnika trawnikowego są małe przystawki mulcheer powszechnie stosowane do koszenia trawników. Są one preferowane głównie ze względu na ich wydajność w tym sensie, że mogą pracować szybko na dużych obszarach w krótkim czasie. Mogą one również ciąć ścinki trawy na mniejsze cząstki, które mogą być wykorzystane do odżywiania roślin ogrodowych i roślinności.

Artykuły z tej samej kategorii:

    Nic nie znaleziono