Zalety ogrodowych systemów nawadniających

Systemów nawadniania

Ręczne podlewanie większych podwórek może zająć zbyt wiele czasu, szczególnie jeśli uprawia się warzywa i ogrody. W zależności od posiadanych roślin, w miesiącach letnich mogą one wymagać podlewania dwa razy w tygodniu. Instalacja systemów nawadniania ogrodów może wydawać się kosztowną pracą. Jednak konfiguracje kroplowe lub zraszaczowe oferują kilka interesujących korzyści.

Oszczędność czasu i wody

Podlewanie roślin ręcznie za pomocą węża może zająć zbyt wiele czasu. Konieczne jest również przeprowadzenie wieczornych i wczesnoporannych rytuałów podlewania, które mogą pozbawić Cię czasu, który mógłbyś spędzić z rodziną lub w pracy i innych obowiązkach.

Systemów nawadniania

Zarówno zraszacze, jak i kroplowe systemy nawadniania ogrodów są wyposażone w timery, które można po prostu ustawić na podlewanie każdego dnia lub tygodnia. Eliminuje to konieczność monitorowania całego procesu nawadniania, ponieważ po zakończeniu zadania timer wyłącza wodę. Skuteczny system nawadniania w ogrodzie może również pomóc obniżyć miesięczne rachunki za wodę. 

Zapobieganie chwastom i chorobom 

Specjalistyczny system nawadniania kropelkowego kieruje wodę specjalnie do każdej bryły korzeniowej rośliny, zamiast po prostu zraszać cały ogród, podobnie jak w przypadku zwykłego deszczu. Dzięki temu można się spodziewać, że otaczające nasiona chwastów nie będą w stanie wykiełkować, zmniejszając tym samym potrzebę odchwaszczania.

System nawadniania kropelkowego – warto kupić? test, o montażu

Podlewanie przy korzeniach może również zapobiegać chorobom liści, które powstają w wyniku zastoju kropel pozostawionych na liściach. Ponieważ woda nie uderza w kwiaty ani w liście, nie ma ryzyka rozmnażania się chorób liściowych. 

Elastyczność w ogrodnictwie

Jeśli Twój codzienny rozkład dnia jest zbyt gorączkowy i zajęty, docenisz również możliwość pracy w swoim ogrodzie właśnie wtedy, gdy Twoje rośliny są również podlewane. Ponieważ jedna z części ogrodu jest podlewana, można śliwki i rośliny sadzić w innym miejscu. 

Systemów nawadniania

Zachowaj składniki odżywcze i strukturę gleby

Podlewanie przy użyciu szerokiego, otwartego węża ogrodowego może spowodować przedostanie się nadmiaru wody do gleby. W rezultacie składniki odżywcze będą wypłukiwać się wraz ze spływem wody. W ten sposób rośliny będą miały dostęp tylko do mniejszych ilości składników odżywczych. W przypadku podlewania ogrodu wężem ogrodowym gleba może się również obrócić w porównaniu z glebą. Rośliny mogą mieć pewne objawy choroby korzeni lub usychać z powodu ubitej i duszącej się gleby. Użycie zraszaczy lub kroplujących systemów nawadniania ogrodu pozwoli na wytworzenie drobniejszych kropel, które pomogą zachować bardzo potrzebne składniki odżywcze i zmniejszą zagęszczenie gleby. 

Woda jest ważna dla ogólnego zdrowia roślin. Jednakże, podlewanie ręczne jest zbyt dużym kłopotem. Należy przemieszczać zraszacze, przeciągać węże między ogrodami lub poświęcać czas na podlewanie każdej rośliny. Dzięki innowacyjnym systemom nawadniania ogrodów, podlewanie może być prostsze, łatwiejsze i wygodniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Są to najlepsze sposoby na zapewnienie roślinom tak potrzebnej stałej wilgotności, aby mogły cieszyć się największymi zbiorami i najpiękniejszymi kwiatami. 

Artykuły z tej samej kategorii: